Meie Küla Pidu, suur rannakülafestival väikeses kalurikülas, teeb tänavu mõtte- ja hingetõmbepausi.

Just nii ongi.

4 aastat on kesk suurt suve Lindi kaluriküla kogukond maa- ja linnarahva külla kutsunud.

4 aastat on tegijate ja tulijate ühise nõu, jõu ja lustiga väikeses kalurikülas suurt festivali Meie Küla Pidu peetud.

Hulk uhkeid tiitleid on nopitud, veel suurem hulk häid sõpru leitud, lugematul hulgal ühiseid ilusaid hetki veedetud.

Aga sel suvel on asjalood sedamoodi, et Meie Küla Pidu teeb pausi.

Et  miks?

  • selleks, et mõtteid koguda
  • selleks, et pisut puhata
  • selleks, et rahulikult paika saada, kuidas, kellega ja kuhu edasi
  • selleks, et tänavu mõndagi muud mõnusat ellu kutsuda

Kõigile meie headele sõpradele, kes olnud suureks ja väga-väga tähtsaks osaks Meie Küla Peost – esinejatele, kauplejatele, küllatulijatele – suured ja soojad meresinised tervitused.

Ega lindikad ka tänavu päris käed rüpes istu – eks saate meie sellesuvise küllakutse mõnel muul moel.

Ja, naljaga pooleks: Eestile on kombeks üks suur pidu korraga – tänavu kõik laulupeole! Eks tuleval aastal saa siis taas Lindil lainelaksu ja heinalõhna, laulu ja tantsu ja lusti ning muidugi kala – merest, pannilt, ahjust.

Aga ega me ka tänavu juulis-augustis ka päris käed rüpes istu – eks saate meie sellesuvise küllakutse mõnel muul mõnusal moel 😉
Ja, kui kõik hästi läheb (aga kus ta pääseb 🙂 ), saab tuleva aasta juuli esimesel laupäeval taas Lindil lainelaksu ja heinalõhna, laulu ja tantsu ja lusti ning muidugi kala – merest, pannilt, ahjust. Parimat seltskonda pealekauba 🙂

Kuulmiseni-nägemiseni-uute Meie Küla Pidudeni, kallid tulijad. Meresiniste tervitustega Lindilt. MKP tegijad.

MIS?

Meie Küla Pidu on väikese Lindi kaluriküla suur, kiirustamise- ja kommertsivaba, rannakülafestival, mis toimub juuli esimesel laupäeval keskpäevast keskööni.

Meie Küla Pidu….. Igaühe jaoks meist tähendab ju küla midagi – mälestusi lapsepõlvest, salaunistusi tulevikku, harilikku argipäeva või hoopis pidupäevalist võimalust korrakski vaikust kuulata ja aastaaegu märgata, päris toitu süüa ja õigeid jooke juua.

Siin teretad neid, kes vastu tulevad; siin tead, millise talu munad on kõige kollasemad ja maasikad kõige magusamad; kellel on kuldsed käed ja kellel kõige kukumad lapsed; kas väraval haukuv koer on kuri ja keda sa külapoes alati kohata võid –

– see on Meie Eesti küla, olgu ta nimi siis mis iganes.

Just neid minu-sinu-meie-teie küla lõhnu, maitseid ja tundeid me Meie Küla Peoga hoida ja anda tahamegi – meile endile ja kõigile ühepäevalindikatele.

Tule, istu mättale ja toeta pea vastu lõhnavat heinapakki, sule silmad ja kuula lihtsalt, kuidas ümberringi elu sumiseb. Hoopis teistmoodi sumiseb kui linnas.

Meie Küla Peol on au sees kõik see, mis lihtne ja hea, südamega tehtud ja eestimaine, rannakülalik.
Meie Küla Peo tegijad tahavad hoida oma koduküla just sellisena nagu ta on, ka festivali ajal.
Sestap ei too me siia suurt midagi juurde vaid kasutame festivaliks kenasti ära kõik selle hea ja erilise, mis meil siin muidugi olemas.

Külalava ja Sadamalava, Külalaat ja Kalalaat, Lasteõu ja Võrgukuurikino, küla- ja kala- ja kodukohvikud, meistriõlled ja meresõidud – kõik see on Meie Küla Peol alati olemas. Mis tänavu täpsemalt tulemas, saab lugeda selle kodulehe linkidelt.

KUS?

Festival toimub Pärnumaal Lindi kaluriküla merepoolsemas servas. 462 meetrit on pikk see jupp külateed, mis mõõdab vahemaad festivaliplatsi ühest servast teise – Külaväravast Sadamaväravasse. Festivaliala sisse jäävad sadam ja koolimaja ja võrgukuur ning muidugi hea hulk kodusid ja heinamaid.

KES?

Lindi külas elab 300 inimest.
Just nemad koos sõprade, sugulaste ja toetajatega selle Meie Küla Peo valmis teevadki.
Üheks päevaks, Meie Küla Peo päevaks, kasvab väikese Lindi rahvaarv enam kui kümnekordseks – ühepäevalindikateks saavad kõik need tublid tegijad, kes festivali teoks saamisele kaasa aitavad. Ja kõik need head ja toredad inimesed, kes siia suurt suve, sooja sinist merd, sõbralikku seltskonda, mõnusat ja ausat meelelahutust, eestimaist laadakraami, värsket ja head toitu ning meistrite pruulitud jooke nautima tulevad.